літературне читання


Завдання на період 16- 20 березня

rebus1.com/ua/index.php?item=rebus040085
Скласти добірку ребусів на тему Весна. Використайте в допомогу генератор ребусів.
https://www.youtube.com/watch?v=vk431y7rnmw
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6cax4v4IDmwtwuIgDw_uXnyTelaxLoxHyYIrLJEnr2otw7g/viewform?usp=sf_link
Вивчити один вірш зі стор.126-127.  Опрацювати до стор.129 включно. Кожного дня виділяємо півгодини для читання вголос.



Нові завдання на період з 30.03.20  по 03.04.20

В е л и к о д н і  ц і к а в и н к и 
Незабаром всі християни святкуватимуть Великдень. Цей день особливий для всіх, принаймні тому, що родина нарешті може зібратися і почастуватися за святковим столом. Не варто також забувати, що це одне з найрадісніших свят, адже символізує початок нового життя. Але чи все ви знаєте про традиції та звичаїсвяткування Великодня?

Святкування     
Хто знає, чому Великдень щороку святкується в різні дні? Напевно, більшість. І все ж… У 1-му столітті нашої ери воскресіння Христа святкували кожного тижня, але у 2-му вже почалися суперечки на цей рахунок. Тому відбувся Нікейський собор, на якому постановили, що Великдень святкуватиметься після 21 березня в неділю після повного місяця. А оскільки це явище відбувається завжди в різний час, то і дата святкування різниться. Тому, щоби визначити дату святкування Великодня, спочатку визначають, коли місяць вперше буде повним після весняного рівнодення. А наступна неділя і буде святковою. 
Однак, християни користуються двома різними календарями. Православні та греко-католики слідують юліанському календарю. Католики віддають перевагу грегоріанському, згідно з яким весна розпочинаєтсья раніше на 13 днів. Саме тому католицький та православний Великдень святкують у різні дні, але деколи трапляється, що обидві дати збігаються. 
Писанки 
Традиція розмальовувати писанки є практично у всіх народів. Яйце завжди символізувало нове життя. Але неодмінно стається так, що старе повинне дати місце новому. Тому писанку символічно розбивають.

Слов’яни катали писанки по землі для родючості та зберігали впродовж року, щоби захистити домівку від різних негараздів. Якщо хтось хотів поспілкуватися з померлим родичем, він брав три червоних яйця і похристосувався з ним на його могилі, а самі яйця згодовував потім птахам.

Існує багато легенд про появу звичаю фарбувати яйця. Одні пов’язують його з імператором Марком Аврелієм. Курка, що належала його матері, знесла яйце, всіяне червоними крапками, що означало народження майбутнього правителя. Римляни надсилали один одному фарбовані яйця як привітання.

Інші вважають, що після смерті Христа іудеї зібрались на бенкет, на якому серед інших страв була засмажена курка та зварені яйця. Один з присутніх заявив у ході розмови, що Ісус воскресне через три дні, на що господар відповів: "Якщо курка на столі оживе, а яйця почервоніють". На його подив так і сталось.

Ще одна легенда розповідає, що першою фарбувала яйця Діва Марія, яка таким чином забавляла маленького Ісуса.

Хтось більше схиляється до версії, що все набагато простіше: колись (як і тепер) впродовж посту не можна було вживати багато продуктів, серед яких були і яйця. Бажаючи зберегти цінні харчі, люди варили їх, а щоб не переплутати із сирими, фарбували.

Однак, найбільш розповсюдженою є розповідь про те, як Марія Магдалина прийшла до Тиверія і подарувала йому за тодішнім звичаєм яйце. Коли вона розповідала йому про воскресіння Христа, той не повірив: "Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним". Так і сталось, яйце почервоніло, на що здивований імператор вигукнув "Воістину воскрес!"

До речі, найбільша писанка знаходиться в канадському містечку Вегревілль: 8 м завдовжки, 5 м завширшки, а важить це чудо близько 2 тонн. Не дивуйтесь, вона така важка, тому що збудована з уламків літаків (хоч як не дивно це звучить). Подібно до флюгера, вона повертається за вітром, а видно її в радіусі кількох кілометрів. Створили це диво на згадку про перших українців, котрі приїхали на територію Канади багато років тому.

Великдень
Святкування Великодня з часом обросло новими звичаями та традиціями. Але це не означає, що ми забули про старі обряди.

Ось, наприклад, в давнину першого великоднього дня всі господині залишались вдома та накривали стіл. Гостинці були заздалегідь готові для приходу гостей і стояли весь день. Натомість чоловіки ходили від хати до хати, вітаючи родичів та знайомих.

За святковим сніданком споконвіків збиралася уся сім’я, щоби триматися разом і наступного року. У цей час свати ходили один до одного. Молодята сідали в червоний кут, наречений звертався до своєї майбутньої дружини тільки на "ви" і пригощав її різними стравами.
А ще кажуть, якщо у четвер великоднього тижня викинути з будинку весь мотлох, то впродовж року у домі буде чисто. Це на замітку господинькам ;)
Паска
Щороку наші господиньки готують паску, яка є чи не найголовнішим атрибутом у святковому кошику. Однак у кожної країни є свій аналог святкового хліба. Британці, наприклад, печуть великодній кекс.

Найстаріший святковий кекс, котрий зберігся до наших днів, був приготовлений ще у 1821 році Вільямом Скіннером. Цікаво, що за стільки часу він навіть не запліснявів і досі пахне як свіжий. На ньому все ще видно зображення хреста. Реліквія належить пра-пра-правнучці пекаря, 91-річній Ненсі Тітман, яка планує передати її своїм дітям, внукам, а згодом і правнукам.

А якщо звернутись до древніх традицій, шматком освяченої паски українці годували птахів, котрі сідали на вікно. Це був символ багатства та удачі.







Завдання на період з 6 по 10 квітня

Дивіться ролики дуже уважно, готуйтесь дати відповідь на тестові питання.










Завдання  з 13 по 17 квітня
Вивчаємо літературні казки.Опрацьовуємо стор.130-131
Казок "Заєць та Їжак", "Осел та лев" в підручнику немає. Слухайте тут.



Знайомтесь із казками ретельно, трохи згодом напишемо перевірні тести.


Завдання  на період з 21 по 24 квітня


На цьому тижні працюємо з казками Андерсена. Читаємо Принцесу на горошині, стор.131- 133. Слухаємо аудіозаписи, що подані нижче, відповідаємо на запиитання в підручнику, в зошиті стор.46.




І читати, і слухати треба дуже уважно. За поданими творами будемо писати  тести.




Завдання   на 27- 30 квітня

Продовжіть роботу з казкою Гидке каченя. Тести будуть..

Читаємо літературні казки за власним вибором.




Завдання на період з 4 по 8 травня
Вивчаємо тему  Травнева природа. Далекий спів зозулі.
Підручник стор.133 - 137

Виконайте тест






                                        Завдання на період з 12 по 25 травня

Виконайте тести
Опрацювати підручник на стор.138- 139




Завдання на період з 25 по 29 травня


Виконайте самоперевірку на стор.140-141
Читайте, пізнавайте,отримуйте радість від читання.


6 комментариев: